Korduma kippuvad küsimused

1. Milliste lendudega kohale ja tagasi lennata?
2. Mida kaasa võtta?

1. Milliste lendudega kohale ja tagasi lennata?

See on vana info Saint-Jean-Pied-de-Port’st alanud rännaku kohta, mitte hetkel planeeritava rännaku lennuinfo.

Lennusoovitus oleks järgmine:
Kohalelend: Tallinn (Helsinki) Biarritz (kestus 5h 35min)
1) TLL HEL AY0108 13Aug 14:50 15:25
2) HEL BIQ AY0883 13Aug 16:40 19:25

Tagasilend: Madrid (Helsinki) Tallinn (kestus 5h 40min)
1) MAD HEL AY3184 27Aug 10:20 15:30
2) HEL TLL AY113 27Aug 16:25 17:00

Selle lennu hetkehind (5.07.2016) Finnairi kodulehelt ostes on 418.86 EUR. Paraku on selle hinnaklassi piletite saadavus piiratud – kes kiiremini reageerib, saab parema hinnaga. Praeguse seisuga on 136 eurot võimalik kokku hoida, kui lendate Helsinkist edasi lennuga AY0117, mis väljub kell 23:45. Veel 50 eurot on võimalik kokku hoida lahkudes Tallinnast Helsinkisse juba varahommikuse lennuga AY0118, mis väljub Tallinnast kell 6:05. Mõlemad kokkuhoiuskeemid tähendavad väga pikka lendudevahelist ooteaega Helsinki lennujaamas, aga hetkehind (5.07.2016) sel juhul 232.86 EUR. Loomulikult on võimalus ka lennud osta hoopis algusega Helsinkist ning Tallinnast Helsinkisse minna laevaga. Kui soovite koos grupiga sõita Biarritzist rännaku alguspunkti ning rännaku lõppedes Burgosest Madridi, siis palun saabuge 13. augustil Biarrizi ülalmainitud lennuga kell 19:25 (või kohtuge meiega Biarritzi lennujaamas) ning lahkuge Madriidist 27. augustil kell 10:20 või hiljem väljuva lennuga.

Kuidas osta? Kõige soodsamad hinnad paistsid praegu olevat Finnairi enda kodulehel: https://www.finnair.com/ee/et/. Kui klõpsate kasti “lend lähtekohast”, siis ilmub selle kohal nähtavale üks valikmenüü, kust saate valida variandi “mitu sihtpunkti”, see võimaldab esimese lennu sihtkohaks ning tagasilennu alguspunktiks valida erinevad kohad (vastavalt siis Biarritz Bayonne Anglet (BIQ) ja Madriid Adolfo Suarez Barajas (MAD)). Olles sisestanud lähte- ja sihtkohad ning klõpsanud nupule “otsi”, saate ülejärgmisel lehel valida oma lennud. Lendude väljumise ja saabumise aegade kõrval pöörake palun tähelepanu ka lendude kestusele ning kontrollige üle lennunumbrid, et mingit viga ei saaks sisse lipsata. Kui tekib küsimusi, siis võite julgesti mulle helistada (55 923 924). Kui Finnairi lehel on lennud kallimaks läinud, siis võib hinnad üle kontrollida ka mõnel muul lendude otsingu lehel (nt https://www.swoodoo.com/, https://www.skyscanner.net/), aga kui sealsed hinnad on odavamad, siis võib selle põhjuseks olla ka asjaolu, et neid ei ole uuendatud ning piletit ostma asudes kuvatakse teile uus hind.

27. augustil on Madridist Tallinna võimalik lennata ka Amsterdami kaudu – sellel trajektooril on võimalik valida lend, mis lahkub Madridist täpselt samamoodi kell 10:20. Võimalik, et mingil hetkel kujuneb sedakaudu lendamise hind teistest võimalustest soodsamaks. Seni piletid ostnud grupi liikmed lendavad küll Helsinki kaudu, aga kui omapead lendamine ei ole probleem, siis on see üks lisavõimalus. Sel juhul oleks variant osta Tallinn-Biarritz ühe suuna pilet Finnairi lehelt nagu ülalpool kirjeldatud ning Madrid-Amsterdam-Tallinn ühe suuna pilet kusagilt mujalt (nt kasvõi http://www.sky24.ee/, http://www.lennujaam.ee/ või https://www.swoodoo.com/ vahendusel). Pean silmas järgmisi lende:
1) KLM lend 1700 27.Aug 10:20 12:55 MAD AMS
2) Adria Airways lend 7174 27. Aug 14:00 17:15 AMS TLL
Antud lennu kestus on 5h 55min. Lendu valides pöörake kindlasti tähelepanu kestusele, kuna tihti on odavaimad lennud sellised, et ümberistumiskohast läheb järgmine lend alles järgmisel päeval.

Kui internetist ise pileti ostmine tundub liiga keeruline, siis võime telefonitsi vestelda ja arutada, kuidas ma saaksin selle aidata teil ära osta. Alati on muidugi võimalik lendude detailid ka mõnele reisibüroole edastada, kes siis lendude ostu aitab ära teha.

Kui Sul on reisiaegade suhtes rohkem paidlikkust (võib-olla tahadki oma reisi ühest või teisest otsast pikendada), siis leiad kindlasti ka soodsama variandi.

2. Mida kaasa võtta?

Kaasa võtta nii vähe kui võimalik, aga nii palju kui vajalik. Üks soovitusi jaakobiteel rändajatele on, et seljakoti kaal ei ületaks 10 protsenti enda kehakaalust. Nii kerget kotti minul ei ole veel õnnestunud pakkida. Igal juhul peaks koti kaal jääma alla 10 kg.

Siin nüüd üks nimekiri, mille võiks endale spikriks võtta ning kohendada vastavalt enda vajadustele:
1) pass või ID-kaart
2) raha
3) Euroopa ravikindlustuskaart või selle asendusdokument
4) reisikindlustuse dokument
5) mobiiltelefon – ega tänapäeval vist enam ilma hästi hakkama ei saa
6) mugav seljakott
7) mugavad matkajalatsid. See on nüüd igaühe oma otsus, kas ta tahab päris matkasaabastega tulla või natuke kergemate jalatsitega. Camino de Santiago teekonnal ei tule ette tõsist mägironimist ja turnimist (mägede ületamist küll), pigem selline pikamaajalutamine. Mina ise olen käinud selliste tossu moodi jalatsitega. Tald peab siiski piisavalt paks ja tugev (aga mitte ilmtingimata jäik) olema, et läbi talla kive tunda ei oleks jms.
8) vihmavarustus: korralik matkavihmakeep või veekindel koorikjope vms – tavaline kilekas vettib ruttu läbi
9) õhukesed kilepüksid oleks ka head
10) vihmakate seljakotile. Kui keep koti korralikult ära katab, siis saab ehk ka ilma katteta hakkama. Pakkimissoovitus: mina ise panen alati seljakoti sisse kõigepealt suure prügikoti, mille sisse siis riided jms pakin. Seljakoti taskutes olevad dokumendid ja muu niiskust kartev kraam olgu ka plastikaatkottides.
11) kõhu-, kaela- või keha ümber käiv kotike, kuhu saab kõige olulisemad asjad panna: raha, dokumendid, mobla, jms, et kui seljakoti kuhugi nurka asetad või öömajja maha jätad, siis kõige olulisemad asjad oleks ikka enda ligi. Kaasas võib olla ka veel mingi hästi kerge seljakott (nt sussikott) või õlakott, et kui seljakoti öömajja maha jätad saaks mõned vajalikud asjad sööma või linnaga tutvuma minnes kaasa võtta.
12) magamiskott – kerge, aga kui oled külmavares, siis püüa leida kuldne kesktee kerguse ja soojuse vahel
13) mitu paari matka- või spordisokke
14) plätud (parem kui mitte varbavahed, et saaks sokiga ka kanda) või crocsid, millega saab nii duši all käia, kui õhtul linna- või külapeal kooserdada – võimalik, et su matkajalatsid on päeva jooksul läbi vettinud või siis tahavad su jalad neist lihtsalt pisut puhkust saada.
15) riided. Kindlasti peavad olemas olema vahetusriided, mida selga panna, kui ühed on märjaks saanud või pesus. Hea, kui riided oleks kiiresti kuivavast materjalist – spetsiaalsed spordi- ja matkariided on head. Teksad on paha valik – kotis on nad rasked ja märjaks saades kuivavad väga kaua. Väga sooja jaki kaasavõtmise asemel on parem kaasa võtta riided, mida saab kihtidena üksteise peale panna.
16) magamisriided – arvesta, et jagad oma magamisruumi terve hulga teiste palveränduritega
17) hügieenitarbed – hambahari, hambapasta, dušigeel, šampoon (hea, kui saad need väiksematesse pudelitesse ümber valada, et mitte liigset kaalu seljas kanda), jms
18) peakate – eelkõige kaitseks päikese, mitte niivõrd külma eest
19) ravimid vastavalt vajadusele. Mõni plaaster võiks ka kotis kaasas olla.
20) fotokas
21) päikesekaitse ja päikeseprillid võivad vajalikuks osutuda – Hispaania päike on nii kevadel, suvel kui varasügisel väga intensiivne
22) ujumisriided, igaks juhuks
23) kõik muud olulised asjad, mille ma unustasin siia nimekirja lisamata …

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s